Op. Dr. Bülent Cihantimur

Hakkında
Op. Dr. Bülent Cihantimur

Op. Dr. Bülent Cihantimur 28 Haziran 1970 tarihinde Kars’ta dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinin ardından, 1999 senesinde Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinde Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi ihtisasını tamamladı. Bir süre İngiltere St. Lawrance Hospital’da çalıştıktan sonra, 1999 senesinde Estetik International’ı kurdu. İlk olarak Bursa’da açılan ve bugün İstanbul ve Ankara’da şubeleri bulunan Estetik International Sağlık Gurubunun halen genel koordinatörlüğünü yapmaktadır.

Op Dr. Bülent Cihantimur; Tetik Parmağın Ameliyatsız Tedavisi, İple Örümcek Ağı Estetiği, Cihantimur Yağ Transferi, İple Kepçe Kulak Estetiği, Genital Gençleştirme ve Basit Burun Estetiği gibi kendi geliştirdiği tekniklerle, pek çok akademik makaleye konu olmuştur. Tekniklerin çoğu uluslar arası kongrelerde sunulmuş ve tıp makalelerinde referans olarak gösterilmiştir.

2014 senesinde Türkiye’de yılın “Tıp Adamı” ve estetik cerrahiye olağanüstü katkılar yapan kişilere verilen dünya çapındaki organizasyonda“ Golden Bistoury”- “Altın Bistüri” ödülüne layık görülmüş ve ayrıca Dünyanın en iyi 50 Plastik Cerrahı arasına seçilmiştir.

Yurt içinde ve yurt dışında, alanında birçok bilimsel çalışmaya imza atan Cihantimur, yazılı basında yer alan makale ve köşe yazılarıyla halkı bilinçlendirmeye ve estetik cerrahi konusunda bilgi vermeye çabalamaktadır.

Mesleki birikimini çoğaltmak amacıyla sık sık yurt dışına çıkıp farklı kültürlerin estetik cerrahi gelişimlerini takip eden Cihantimur ayrıca katıldığı ulusal ve uluslar arası kongrelerden her zaman feyz alarak dönüyor.

İş ve Eğitim Tecrübeleri
Bitirdiği Üniversite ve Tarihi: İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi, 1992. Bitirdiği Uzmanlık Alanı, Yeri ve Tarihi: Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi, 1999. Önceki Çalışma Yerleri: 1.St.Lawrance Hospital, Chepstow, U.K (Temmuz-Ekim 1992, gözlemci olarak) 2.Kasımlar Sağlık Ocağı, Sütçüler, Isparta,Türkiye. 1999-Halen: Kendi Özel Klinikleri

Dernek Üyelikleri
Bursa Tabib odası
Türk kalp vakfı
Türk estetik plastik ve rekonstrüktif cerrahlar derneği (TPRCD)
Estetik plastik cerrahi derneği (EPCD)
International Society for Aesthetic, Plastic Surgery (ISAPS)
American Academy of Cosmetic Surgery(AACS)
International Federation for Adipose Therapeutics and Science (IFATS)
International Confederation for Plastic-Reconstructive&Aesthetic Surgery (IPRAS).

Yabancı Dil
İngilizce

Hobileri
Dalmak.
Yarış arabası kullanmak.
Seyahat etmek.
En büyük hobisi oğlu Timur Cihantimur ‘a arkadaşlık etmek.

RANDEVU AL