Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.

Yüz gerdirme sadece kadınların değil, erkeklerin de son zamanlarda en fazla talep ettikleri operasyonların başında geliyor. Yaşlanma belirtilerinin ilk görüldüğü yerlerden birisi olan yüz bölgesi, genetik yapıya, beslenme şekline ve hayat tarzına göre de değişerek, farklı derecelerde yıpranmaya başlıyor. Form kaybeden cilt alt dokusu, kolajenin azalması ve kaybolan lifting etkisini de beraberinde getirerek hem kırışıklıkların hem de sarkmaların oluşmasına neden oluyor. Yüzümüz bedenimiz üzerinde açıkta kalan yerlerden birisi ve biz toplum içerisinde yüzümüzle tanınıyoruz. İşte yüz germe ameliyatı bu sebeple çok fazla talep görüyor. Sadece sosyal yaşantı içerisinde değil, insanlar yoğun iş hayatlarında da dinç, dinamik ve her şeyden önemlisi genç gözükmek için yüz gençleştirme operasyonlarına sıcak bakıyorlar.

Elbette yüz germe hareketlerinin ve kozmetik sektörü içinde yer alan yüz germe kremlerinin de minimal de olsa faydası var. Ama en etkili yüz gençleştirme yöntemi cerrahi olarak ya da ameliyatsız yüz germe teknikleriyle yapılıyor.

Yüz germe Ameliyatı

Facelift veya rhytidectomy olarak da bilinen yüz germe ameliyatı cerrahi bir girişimdir. Yüz germe ameliyatı uygulaması genel anestezi altında yapılır. Mevcut saç çizgisinden başlayarak yapılan kesi, kulak bölgesine doğru devam eder, alt kafa derisinin bulunduğu alanda sona erer. Yağ dokusu, göz çevresi düzenlenir, gerilerek fazla doku çıkarılır ve yeniden konumlandırılır. Gıdık bölgesi için çene altına kesi atılarak, tekrar form kazandırılır. Doğal kulak hattına ve saç çizgisi içine gizlenen kesi izleriyle yüz germe ameliyatı sonlandırılır.ı

Ameliyatsız Yüz Germe ve Örümcek Ağı Tekniği

Ameliyatsız yüz germe, iple yüz germe teknikleri gibi isimlerle de anılan, kesi izinin olmadığı operasyonlardır. Op. Dr. Bülent Cihantimur’un isim ve patent hakkı kendisine ait olan, son günlerin en popüler uygulaması Örümcek Ağı Estetiği, diğer iple yüz germe uygulamalarından farklı bir tekniğe sahiptir. Örümcek Ağı Tekniği, ince uçlu iğnelerle cilt alt dokusuna işlenen medikal iplerin, bir ağ yapısı oluşturacak şekilde yerleştirilmesi işlemidir. İpler zaman içinde cildi gerer, canlandırır ve forma sokar. Aynı zamanda vücut reaksiyon gösterir ve fibroplast, elastan ve kolajen üretimini aktive eder. Hastanın mevcut durumuna bağlı olarak ip sayısı belirlenir. Kesi yapılmaz, lokal anestezi altında uygulama yapılır. Hasta hemen sosyal hayatına dönüş yapabilir.

Yüze Yağ Transferi

Örümcek ağı tekniğine entegre ederek uygulanan Cihantimur Yağ Transferi ise, ameliyatsız yüz germe işleminde fevkalade sonuçlar almamızı sağlıyor. Hastanın kendi bedeninden alınan yağ, kapalı lipokid metoduyla, hava almadan çekiliyor ve ağ gibi örülen iplerin arasına enjekte ediliyor. Cihantimur Yağ Transferi sayesinde kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu yani yüze dolgu uygulaması yapılıyor. Klasik olarak yapılan yüze yağ transferi uygulamalarından farklı olan bu yöntem, yağın daha uzun süre canlı kalmasını, kök hücrelerin enjekte edilen alanda derhal aktif olmasını sağlıyor.

Öncesi / Sonrası
Formu doldurun öncesi-sonrası fotoğrafları mailinize gelsin
Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.
RANDEVU AL