Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.

Yağ transferi son 10 yılın üzerinde en çok çalışılan ve geleceğin parlayan uygulaması olarak düşünülen bir estetik cerrahi girişimidir. Op. Dr. Bülent Cihantimur, yağ transferi üzerine yaptığı araştırmalar neticesinde, tıp literatürüne Cihantimur Yağ Transfer Sistemi olarak geçen ve pek çok akademik makalede referans olarak gösterilen bir teknik geliştirmiştir.

Cihantimur Yağ Transferi’nde hastanın bedeninden alınan yağlar, ihtiyacı olan diğer alana enjekte edilerek uygulanır. Klasik yağ transferi uygulamalarından farkı ise, toplanan yağların havayla temasını engelleyerek depolandığı kapalı lipokid sisteminden gelmektedir. Yağ hücreleri ile kusursuz bir dolu uygulaması yapılabilir. Yapay, sentetik bir dolgu kullanmaktansa, hastanın kendi bedeninden alınan, dokusuna uyumlu yağ dolgusu kullanmak, her açıdan hastaya avantaj sağlar. Fakat bugün klasik yağ transferi uygulamalarında yağın çekilme esnasında beden sıcaklığından, dışarıdaki ortama nakledilen yağ hücrelerinin değişen hava koşullarına uyumu düşünülmeden hareket edilir.

Bu şekilde toplanan yağ hücreleri oksijenden mahrum kalır ve kök hücrelerin büyük bir kısmı etkisiz hale gelir. İşte Cihantimur Yağ Transferi tekniğinde kullanılan kapalı sistem, kök hücrelerin yaşamına devam etmesini sağladığı gibi, fazla miktarlarda yağ toplamaya da fırsat vermektedir. Bu sayede hücrelerin canlı kalması ve transfer edilen alana derhal tutunması sağlanmış olur.

Cihantimur Yağ Transferinin Avantajları:
Yüksek miktarlarda yağ toplanabilir
Toplanan yağların transfer edilen alana tutulma ve canlı kalma oranı çok yüksektir.
Enfeksiyon riski minimaldir
Transfer edilen alana kök hücrenin tüm avantajlarını da götürür.

Cihantimur Yağ Transferi Kullanım Alanları

Dudak büyütme
Meme büyütme
Popo büyütme ve popoya form verme
Yüzdeki mevcut çizgileri ve derin akne, iz gibi çukurları doldurma
Yüz germe
Genital Güzelleştirme- vajina daraltma
Bedenin herhangi bir yerinde mevcut ya da liposuction sonrası oluşmuş çukurları düzeltme
El üstü derisini dolgunlaştırma
Çarpık bacak düzeltme
Saç ekimi

Öncesi / Sonrası
Formu doldurun öncesi-sonrası fotoğrafları mailinize gelsin
Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.
RANDEVU AL