Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.

Kepçe Kulak Ameliyatı ile kişinin öz güven tazelemesi mümkün olabilir. Çocuk yaştan itibaren öz güven zedelenmesi yaşanmış ya da çeşitli sebepler ile bu dış görünümden rahatsızlık duyulabilir. Hastanın durumuna göre operasyon yöntemleri değişiklik gösterse de genelde çok hızlı ve ağrısız bir operasyon olması sebebi ve bir çok mutlu hasta olması açısından İple Kepçe Kulak Ameliyatı tercih edilmektedir.

İple Kepçe Kulak Ameliyatı dakikalar içerisinde hızlıca yapılabilir ve hemen sonrasında kişi sosyal hayatına devam edebilir. Elbette bu çok önemli bir ayrıntıdır, hızlı yaşanan bu senelerde sosyal hayata olsun iş hayatına olsun hemen dönmenin avantajı oldukça fazladır.

Kepçe Kulak Ameliyatı Şu Şekilde Detaylandırılabilir

Kepçe kulak estetiği ameliyatı otoplasty olarak da bilinen, kulaklardaki şekil bozukluklarını gidermek amacıyla yapılan operasyonlardır. Kepçe kulak estetiği ameliyatlarında gelişimi doğumla birlikte ya da sonradan yaralanma sonucu şekil bozuklukları oluşmuş kulaklar tedavi edilir. Kulaklar yüzün her iki yanında bulunan konumu itibariyle, sadece işitme duyusunu yerine getirmekle kalmayıp, mevcut yüz dengesine uyum sağlan ve yüz güzelliğine etki eden bir yapıya sahiptir. Mevcut kepçe kulak sorunu ya da küçük kusurlar, kepçe kulak ameliyatlarıyla çözümlenir, hastaya özgüven kaybı yaşatan sorunun ortadan kaldırılması sağlanır. Kepçe kulak estetiği ameliyatlarında nadirde olsa görülen macrotia- aşırı büyük kulaklar; farklı derecelerde kafatasına açı yapmış çıkıntılı, kepçe kulaklar ya da bir önceki kulak cerrahisinden doğan memnuniyetsizlik sebebiyle revizyona ihtiyaç duyulan kulaklar tedavi edilir.

Kepçe kulak özgüven kaybı ilişkisi


Kepçe kulaklar, öne doğru kıvrık şekil alan ya da kıkırdak yapısının zayıflığından dolayı oluşmuş yapılardır. Kadın hastalarımızın hemen hemen hepsi, kepçe kulak sorunu nedeniyle saçlarını toplayamadıklarından, topuz ya da farklı bir saç modeli yapamadıklarından yakınırlar. Kepçe kulak sorunu özelikle çocuk hastalarımızın, okul dönemi boyunca alay konusu olmalarına, sosyal hayattan kopmalarına ve bu sebeple özgüven kaybı yaşamalarına neden oluyor. Gelişimini 6 yaşına kadar devam ettiren kulaklarda eğer bu saydığımız, kepçe kulak ya da diğer kulak sorunları var ise, çocuklarda ilkokula başlamadan evvel cerrahi uygulamaların yapılması önerilir. İlkokula başlama yaşı, aynı zamanda çocukların bedenlerini kıyaslama ve inceleme dönemi olduğu için, kepçe kulak ameliyatıyla çözümlenen kepçe kulak deformitesi, çocuğa ruhsal açıdan çok şey katacaktır.

Kepçe Kulak Estetiği Minimal iz


Kepçe kulak ameliyatlarında kulağın ters açı yapmasını sağlayan dokunun alınması ya da kıkırdağın uygun açıya gelmesi amacıyla yapılan törpüleme işlemi için çoğunlukla kulak arkasından kesi yapılır. Kıvrımın güçlü ve kalıcı olması için dikiş atılır ve başa yaklaştırılır. Kapanış dikişi kulak katlanma izinin içerisinde kaybolur ve belli olmaz. Bazı nadir vakalarda kulak önyüzünden yapılması gereken cerrahi girişimlerde de, yine hastaya minimal iz bırakılmaya çabalanır.

İple kepçe kulak ameliyatıyla gelen konfor


Eğer kulaklarda kemik oluşumundan kaynaklı bir sorun yoksa sadece kulağın gelişimiyle alakalı olarak ters açı problemi, yani kepçe kulak sorunu varsa, iple kepçe kulak estetiği ameliyatıyla çok daha verimli ve konforlu bir uygulama yapıyoruz. Gelişen teknolojiyle birlikte artık pratik bir şekilde dakikalar içerisinde üstelik lokal anestezi altında, kepçe kulak estetiği operasyonları başarılı bir şekilde tamamlanabiliyor. Kepçe Kulak ameliyatı ya da iple kepçe kulak estetiği ile sorununuzu gidermek için hangi prosedürün uygulanacağına ancak muayene sırasında, mevcut kulak yapısı incelendikten sonra karar verilir. Kepçe kulak estetiği ameliyatları, kulağın dış yüzeyinde bulunan kıkırdak dokusuna yapılan müdahaleler olduğu için, işitme fonksiyonuyla alakalı olarak herhangi bir problem yaşanmaz.

Kepçe Kulak Estetiği ile yeni bir görünüme kavuşabilir öz güven yenilenmesi yaşayabilirsiniz. Kepçe Kulak Estetiği kişiye özel durumun değerlendirilmesi sonrası doktorunuzun önerisi ile bir tedavi yöntemi seçilerek uygulanır ve hastanın durumuna göre çeşitli tedavi yöntemleri uygulanabilir.

Siz de eğer kepçe kulaklarınızdan şikayetçi iseniz kepçe kulak estetiği yaptırmayı düşünüyorsanız benim ile iletişime geçebilirsiniz.

Öncesi / Sonrası
Formu doldurun öncesi-sonrası fotoğrafları mailinize gelsin
Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.
RANDEVU AL