Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.

 Göz Altı Morluğu Tedavisi için her yıl yüzlerce hastaya kişiye özel yöntemler ile yardımcı oluyoruz. Yorgun bakışlarından rahatsız olan bu kişiler bize geldiklerinde bu durumlarından oldukça şikayetçi oluyorlar. 

göz altı morluğu tedavisi 

Göz altı morluğu özel hayatlarını etkilediği gibi iş hayatlarını da dolaylı olarak etkiliyor. İş hayatlarında yorgun bakışlarla girdikleri toplantılarda kendilerini rahatsız hissediyorlar ve çok daha dinamik canlı bakışlara sahip olmak için bize geliyorlar.

 Göz altı morluğu tedavisi için tercih edilen ve bizim de her hasta için baştan oluşturduğumuz bakış estetiği stratejisi ile hastaya uygun yöntem ya da yöntemler seçilerek tedavi süreci başlatılıyor. 

 Tek yöntem ile çözülebilen sorunlar olduğu gibi kombine edilerek birden fazla göz altı morluğu tedavisi için uygulanan yöntemler de seçilebiliyor. Kimi zaman IPL lazer tedavisi yeterli olurken, kimi zaman yağ transferi ya da cerrahi yöntemlere ihtiyaç duyulabiliyor. Bu yöntemler kişinin fiziksel durumuna, yaşına veya göz altı morluğu neden veya seviyesine göre değişiklik gösterebiliyor. 


 Göz Altı Morluğu Tedavisi için ilk önce sorunun neden kaynaklandığını araştırıyoruz. Göz Altı Morluğuna sebep olan problemi saptadıktan sonra bu soruna özel tedavi yöntemini uygulamaya başlıyoruz. Göz Altı Morluğu Tedavisi için bize gelen hastaların ortak problemi cilt pigmentasyon sorunu yaşamalarıdır. Bu sorunun en etkili çözümlerinden biri yağ transferidir.

 Göz altı morluğu tedavisinde tercih edilen ve en etkili yöntemlerden biri de yağ transferidir. Yağ transferi ile başarılı uzun süreli başarılı sonuçlar alınmaktadır. Tarafımıza göz altı morluğu şikayeti ile başvuran hastalarımızın kendi bölgesel yağları basit şekilde enjektör ile alınır ve kök hücreleri ile zenginleştirilerek bir serum elde edilir ve bu kök hücre ile zenginleştirilmiş serum ile bölgeye yağ transferi yapıldığı için göz çevresinde canlanma olur dinamik bir görüntü sağlanabilir.  

göz altı morluğu tedavisi nasıl yapılır detaylı anlatımı

 Farklı birçok sorundan kaynaklı da olabilir bunun doğru şekilde araştırılması gerekir. Yağ Transferi İle Göz Altı Morluğu Tedavisi Mümkündür Örneğin kan damarlarının mor biçimde görünmesi bir sebep olabilir bu şekilde mor görünen kan damarları göz altı morluğu sebeplerinden biridir. Bu sorunu yaşayan hastalarımıza göz altı morluğu tedavisi için seçtiğimiz yöntem IPL isimli lazerdir ve bu ileri teknoloji kullanılarak cildin normal rengine dönmesi sağlanabilir. 

 Lazer uygulamasıyla birlikte peeling yapılabilir bu sayede göz altı morluğu oluşan bölgedeki kollajen miktarının artması ile göz altı morluğu oluşan bölgenin cilt kalitesi arttırılarak göz altı morluğu sorununun giderilmesi sağlanır.  

 Bazı durumlarda göz yaşı çukurlarının ve üst yanak kısmının morarmasının önüne geçilmesi için hyaluronik asit bulunduran dolgu kullanılabilir. Hyaluronik asit dolgular kullanılarak göz yaşı çukuru ve üst yanak dolgunlaştırılarak hacim verilebilir ve bu durum göz altı morluğu tedavisinde kullanılan en etkin yöntemlerden biridir.  

göz altı morluğu tedavisi yaptıranlar sonrası resimleri

 Göz Altı Morluğu Tedavisinde Cerrahi Yöntem Tüm Dünya'da en etkili yöntem olarak görülen cerrahi müdahale ile göz kapağı ve çevresinin yenilenmesi canlılık kazandırılarak göz altı morluğunun giderilmesi mümkündür. Göz çevresinde oluşan form kayıplarının giderilerek alın ile kaş düşüklüğü gibi birçok sorunun birlikte ele alınması ile tüm göz çevresinin canlandırılması mümkün olabilmektedir. 

 Böylece çok daha canlı bakışlara sahip olabilirsiniz. Göz altı morluğu tedavisi için uygulanabilecek bu yöntemlerin hastaya özel belirlenmesi gerekir. Hastanın doktor tarafından yapılacak detaylı muayenesi sonrası belirlenecek detaylı strateji sonrası bu yöntemlerin biri ya da birkaçı eş zamanlı kullanılmak istenebilir. 

 Göz ve bakış estetiği açısından göz altı morluğu tedavisi oldukça önemlidir. Bakış estetiği için erken müdahale çok daha etkin bir tedavi yöntemidir. Hastanın sorunları ilerlemeden ufak dokunuşlar ile dinamik hayatına canlı bir şekilde devam etmesi çok daha önemlidir. Sorunların baştan giderilmesi çok daha basit şekilde çözüme ulaşabilir. 

göz altı morluğu tedavisi yöntemleri op. dr. Bülent Cihantimur

 İleri seviye göz altı morluğu şikayetleri için ise uygulanabilecek birçok yöntem bulunmaktadır. Bazen genç yaşta bazense ileri yaşlarla ortaya çıkan göz altı morlukları, çeşitli sağlık sorunları sebebi ile de oluşabilir. 

 Kan dolaşım sorunlarına bağlı sorunlar olabildiği gibi, etopik egzama veya genetikte olabilir. Birçok alerji, uykusuzluk ya da burun akıntıları dahi buna sebep olabilir. 

 Sebep her ne olursa olsun bu kişiye rahatsızlık verir ve bu durumdan kurtulmak ister.  

 Göz altı morluğuna sigara içmek de sebep olabilir çeşitli vitamin eksiklikleri de. İşte tüm bu sebeplerin belirlenip kişiye özel tedavi yöntemlerinin belirlenmesi uzmanlık gerektirir. 

 Göz altı morluğu problemi her yaşta olabilir. Bazı çocuklarda dahi bu sorun görülebiliyor. Basit şekilde 10 dakika da dolgu yöntemi ya da kök hücre yağ transferi yöntemi ile çözüme ulaşmak mümkün olabiliyor.  

göz altı morluğu tedavisi yağ transferi

Peki 100% başarı bir seansta mümkün mü? 

İlk müdahalede bazen sonuç alınamayabilir fakat ikinci uygulama da 100%'e kadar sonuç almak mümkün olabilir.  

Göz altı morluğu tedavisi için kullandığımız bu yöntemler için daha detaylı bilgi talep ediyorsanız lütfen hemen bize ulaşın.

göz altı morluğu tedavisi Op. Dr. Bülent Cihantimur kök hücre dolgu yöntemi

Öncesi / Sonrası
Formu doldurun öncesi-sonrası fotoğrafları mailinize gelsin
Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.
RANDEVU AL