Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.

Dudak büyütme yüz güzelliğine katkı sağlayan estetik uygulamalardan bir tanesidir. Dolgun, hacimli ve taze dudaklar, eski çağlardan beri tercih edilen ve çekiciliği artıran estetik unsurların başında geliyor. Yüzün 4 önemli bölgesi olan, saçlar, gözler, cilt ve dudaklar, ne kadar dikkat çekici ve ahenkliyse, kişinin albenisi bir o kadar artırıyor ve muazzam bir güzellik oluşturuyor. Bu durumun farkında olan insanoğlu, gerek kozmetik malzemelerden, gerek estetik uygulamalardan faydalanarak, dudaklara arzu edilen formu kazandırmaya çalışıyor.

Doğuştan ince dudaklı olabilirsiniz ya da farklı sebeplerden dolayı dudaklarınızda simetri sorunu ya da yaşa bağlı olarak gelişen çökme, cansızlık ve dudak kenarlarında kırışıklık sorunu var olabilir, dudak büyütme operasyonlarıyla, dilediğiniz formda dudaklara kavuşabilmeniz mümkün.

Yapay dolgu yerine, yağ transferi
Dudak büyütme işleminde de bedene yabancı bir madde sokmadan, yapay dolgu malzemeleri kullanmadan dudak büyütmenin sağlık açısından çok fazla artısı vardır. Bu sebeple dudak büyütme operasyonlarında, Cihantimur Yağ Transferi tekniğini kullanıyoruz. Klasik yağ enjeksiyonlarından farklı olan bu teknikte, hastanın kendi bedeninden alınan yağlı doku, dudak bölgesine enjekte edilir. Cihantimur Yağ Transferinde yağ hücreleri hava ile temas etmeden kapalı lipokid sistemiyle toplandığı için, mevcut yağ hücreleri canlı kalır ve kök hücreden zengin bir yapıya sahip olur. Dudak bölgesine enjekte edildiğinde ise, bölgede alerji ya da farklı komplikasyon sorunları oluşmaz. Bölge canlı yağlı dokuyu hemen algılar, doku kendi şifresine uygun olduğu için yaşamaya devam eder. Bu sayede, daha diri, daha canlı ve daha doğal dudaklara kavuşmanız mümkün olur ve var olan çizgiler yok olur.

Dudak büyütme işlemini çoğunlukla farklı ameliyatsız yüz güzelleştirme teknikleriyle kombine ederek de uygulayabiliyoruz. Dudak büyütme uygulaması için Cihantimur Yağ Transferi tekniğiyle toplanan canlı kök hücreler, ayrıca çöken yanaklara, göz çevresine ve ya Örümcek Ağı Tekniği sırasında kullanılan medikal iplerin arasına enjekte edilerek de kullanılabiliyor. Hastaların tercihine göre planlanan bu işlemlerde total yüz gençleştirme uygulaması da yapılmış oluyor.

Dudak büyütmede yağ transferinin faydaları
Dudak büyütme operasyonlarında kullanılan Cihantimur Yağ Transferinin faydalarına baktığımız da ise;
• Daha canlı, daha diri ve daha dolgun dudaklar
• Pratik bir uygulama ile hızlı bir şekilde dudak büyütme işlemi
• Alerji ve komplikasyon riski yok
• Yapay dolu uygulamaları yerine, kendi yağ hücrelerinin avantajları
• Daha uzun süre kalıcılık
• Kendi kendini yenileyen ve tazeleyen dudak yapısı

Öncesi / Sonrası
Formu doldurun öncesi-sonrası fotoğrafları mailinize gelsin
Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.
RANDEVU AL