Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.

Burun estetiği dünya üzerinde en fazla talep edilen estetik cerrahi uygulamalarından bir tanesidir. Doğuştan gelen yapı bozuklukları ya da sonradan oluşan hasarlar sonucunda, burnundan memnun olmayan pek çok hastamız burun estetiği yaptırmak için kliniklerimize geliyorlar. Burundaki şekil bozuklukları, nefes alamama, horlama gibi problemleri açığa çıkararak, gözaltı morluklarını ve solgun cilt görünümünü de tetikliyor. Ayrıca çoğu insan burnundaki estetik sorun sebebiyle psikolojik olarak özgüven kaybı yaşıyor. Burun ameliyatlarına diğer estetik cerrahi operasyonlarında yaptığımız gibi, sağlık ve estetik açısından inceleyip, yüzün tamamına bakarak hareket ediyoruz. Burun yüzün tam ortasında, yüz güzelliğine etki eden bir organ gibi gözükse de, burun estetiğine mutlaka yüzün tamamına uyum sağlayan, proporsiyona eşlik eden bir bakış açısıyla bakılmalıdır. Eğer söylediğimiz bu baz özellikler dikkate alınmazsa, birbirine benzeyen, hangi estetik cerrahın yaptığı belli olan, prototip burunlar ortaya çıkar. Kliniklerimize bir ünlünün resmini alarak gelen ve burun estetiği olmak istediğini belirten hastalarımıza da aynı ifadeyi kullanıyoruz. Burun estetiği bütün yüz anatomisine bakılarak şekillendirilmelidir, ancak bu sayede size tam manasıyla uyan bir burna kavuşabilirsiniz. 

Dijital Burun Tasarımı 

Burun ameliyatlarında birincil önemli konu doğal görünümken, hastaların en fazla merak ettikleri konu ise, burun estetiği sonrasında neler yaşayacağı ve operasyon sonrası burnunun nasıl gözükeceğidir. Burun ameliyatına girmeden evvel hastalarımıza, dijital ortamda hazırladığımız kişiye özel burun tasarımları yapıyoruz. Bu şekilde hastalarımız, sürprizlerle karşılaşmıyor ve burun estetiği sonrasında nasıl bir burna kavuşacağını, operasyon öncesinde incelemiş oluyor. İdeal burun, hastanın suratına yakışan, bir başkasına aitmiş gibi durmayan ve operasyon geçirdiği belli olmayan burundur. Ayrıca erkeklere yapılan burun estetiği ile kadınlara yapılan arasında da fark olmalıdır Erkekler daha sert ve kemikli bir kontüre sahipken, kadınların daha yumuşak ve zarif geçişleri bulunur. Bu sebeple burun ameliyatlarında cinsiyet farklılığı dikkate alınmalıdır. 

Ameliyatsız burun estetiği 

Burun ameliyatları, cerrahların farklı tekniklerle ve el becerisiyle yaptıkları operasyonlardır. Teknolojinin ilerlemesiyle burun estetiği operasyonlarını ameliyatsız, basit burun estetiği olarak ya da minimal dokunuşlarla, ufak kesilerle yaptığımız cerrahi burun ameliyatlarıyla gerçekleştiriyoruz. Her iki operasyonda da hastanın çok çabuk iyileşmesini hedefliyor ve derhal sosyal hayatına dönebilmesi için gelişmiş donanım ve girişimleri uyguluyoruz. Eğer hastanın kemik eğriliği ve ya dramatik sorunları olan bir burnu varsa, genel anestezi altında, klasik burun ameliyatı yapıyoruz. Cerrahi burun operasyonları ortalama 45 dk ila 1.5 saat içerisinde tamamlanıyor. Ortası delikli, takması ve çıkarması son derece kolay olan ve hastaya nefes alabilme olanağı sağlayan tamponları kullanıyoruz. Burun ameliyatlarında küçük, yumuşak dokunuşlarla, büyük sonuçlar almaya çalışıyoruz. Burun estetiğinde kullandığımız yeni teknolojiler, burunda travmatik sonuçlar oluşturmadığı gibi kullanılan estetik anestezi hastaya olası sorunları yaşatmıyor. Hasta burun operasyonu sonrasında rahatlıkla evine dönüş yapabiliyor.

Öncesi / Sonrası
Formu doldurun öncesi-sonrası fotoğrafları mailinize gelsin
Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.
RANDEVU AL