Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.

Basit Burun Estetiği

Basit burun estetiği, iple burun estetiği olarak da geçen neştersiz bir operasyondur. Ameliyatsız estetik uygulamaları içinde en etkili sonuçları aldığımız basit burun estetiği ile yüzün tam orta alanında bulunan burna, genel kontüre uyum sağlayacak form kazandırır. Burun estetiği çoğu hasta tarafından korkulan ve operasyon sonrası süreçte yaşanabilecek travmalardan dolayı, çekinerek yaklaşılan estetik operasyonların başında yer alıyor. Ayrıca burun estetiğinde iyileşme sürecinin uzun sürmesi, hastayı sosyal hayattan koparması, kullanılan tampon ve alçıya tereddütle yaklaşılması diğer çekincelerin arasında yer alıyor. Burnunda sorunu olan, estetik açıdan burnunu beğenmeyen pek çok insan, burun estetiğini bu saydığımız olası komplikasyonlar sebebiyle erteliyorlar.

Alçısız, tamponsuz, maksimum konfor
Klasik burun estetiğine nazaran çok fazla avantajı bulunan iple burun estetiği, hastaya iyileşme sürecinde maksimum konforu sağlar. Basit burun estetiğinde tampon, alçı ya da, bandaj kullanılmaz. Lokal anestezi altında yapılır ve ortalama 15-20 dakikada operasyon tamamlanır. Hasta çok kısa zamanda sosyal hayatına geçiş yapar. Basit burun estetiğinde ağrı, şişlik ve morarma gibi etkiler, hemen hemen hiç görülmez ya da minimum seviyede seyreder. Hastaya oldukça konforlu bir iyileşme süreci yaşatan iple burun estetiğinin avantajlarını sıralayacak olursak:

• Tamponsuz, alçısız ve neştersiz bir uygulamadır
• Kesi yok, mikro, noktasal uygulama yapılır
• Lokal anestezi altında yapılır
• İyileşme süreci son derece kısadır
• Sosyal hayata anında geçiş sağlanır
• Basit, risksiz bir uygulamadır
• Klasik burun estetiğinden korkanlara alternatif bir operasyondur
• Hastaya operasyon sonrası hali, dijital ortamda tasarlanarak gösterilir
• 15-20 dakika içinde uygulama tamamlanır

Basit burun estetiğinde, burnunda radikal bir değişim istemeyen, yaşa bağlı olarak düşen ya da doğuştan düşük bir forma sahip olan burun ucunun kaldırılması hedeflenir. Burundaki kemere ya da fazla deriye dokunulmaz, medikal ipler vasıtasıyla burun ucu asılarak, yukarı kaldırılır.

Basit Burun Estetiği Nasıl Yapılır?
Basit burun estetiği yaptırmadan evvel hastadan, ön ve profil resmi istenir. Bu işlemi kliniklerimize gelmeden dijital ortamda web sitemiz üzerinden göndererek de yapabiliyorsunuz. Uzman doktorlarımız gerekli tasarımı yaparak, size 3 farklı alternatifle burnunuzun son halini hazırlıyorlar. Basit burun estetiği, lokal anestezi altında, hastanın bilinci açık olarak uygulanan bir operasyondur. Sorunlu düşük burun ucu medikal, zararsız ve sağlam iplerle asılıyor ve kaldırılıyor. Basit burun estetiği arzu edildiğinde yine ameliyatsız estetik uygulamalarından olan örümcek Ağı Estetiği ya da Cihantimur yağ Transferi gibi farklı uygulamalarla da kombine edilerek yapılabiliyor. Yaklaşık 15- 20 dakika içinde basit bir uygulamayla yıllardır hayalini kurduğunuz burna kavuşabiliyorsunuz.


Öncesi / Sonrası
Formu doldurun öncesi-sonrası fotoğrafları mailinize gelsin
Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.
RANDEVU AL