Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.

Hatice Hanım’a yapılan uygulamalar

Kesi yapılmadan, tampon ya da alçı kullanmadan, uygulamalar sonrası şişlik ve morluk yaşatmayan ameliyatsız tekniklere tekrar bakacak olursak:

• Basit burun estetiği: kavisli ve büyük burun törpülendi ve şekillendirildi
• Örümcek Ağı Estetiği: bütün yüze uygulanarak, ince çizgiler, sarkma ve form kaybı yok edildi
• Cihantimur Yağ Transferi: kendi bedeninden çekilen yağ örümcek ağı estetiği içine entegre edildi ayrıca dudak ve göz çevresine enjekte edilerek şekil verildi

Hatice Hanım 37 yaşında, 18 yaşında oğlu olan ve yaşlanmanın ilk belirtilerini yüzünde görmeye başlayan “yeni hayatlar” projesinin bir hastasıydı. Programda o da, diğer tüm hastalarımda olduğu gibi, burnundan şikayetçi olduğunun altını çiziyordu. Hatice Hanım, gerek cilt yapısı, gerekse yüz anatomisi açısından özellikle Örümcek Ağı Estetiği için avantajlı bir duruma sahipti. Her ne kadar kendisi sadece burnundaki kavis ve eğriliğe odaklanmış olsa da, aslında Hatice 37 yaşın yermiş olduğu ilk yıpranma belirtilerini cildinde gösteriyor ve sorunun sadece burnundan kaynaklandığını düşünüyordu.

Genç, beslenmiş, canlı ve parlak bir cilt mümkün mü?

Hatice Hanım tüm bu göstergeler doğrultusunda, hayat enerjisinin azaldığını hissettirdi bana. Oysaki dünyanın en kutsal işini, anneliği tam manasıyla yerine getirmiş ve oğlunu büyüttüğü ve artık kendisine vakit ayırması gereken yaşlarında, yıpranmaya başladığını hissetmişti. 37 yaş, yer çekiminin ve yaşa bağlı form kaybının artık hızlı bir şekilde gözlemlendiği ilk dönemlerdir. Bu yaş aralığında cilde yapılacak olan Örümcek Ağı Estetiği, geri dönüşü olmayan yıpranmanın durdurulabilmesi için son derece etkili bir uygulama olarak düşünülebilir. Örümcek Ağı Estetiği, zamanı durdurmak ve 40’lı yaşlara genç, beslenmiş, canlı ve parlak bir cilt yapısıyla girmek için ayrıca zamanın getirisi olan kolejen eksikliği ve bozulan lifting yapısı için ameliyatsız uygulamalar arasında tek alternatiftir.

Hatice hanım’ın istekleri doğrultusunda burnuna basit, ufak dokunuşlarla düzenlemeler yaptık. Tamponsuz, alçısız bir uygulama olan basit burun estetiği, öncelikli olarak Hatice Hanım’ın yüz bütünlüğüne uygun olarak tasarlandı. Kendi bedeninden çektiğimiz yağı, kök hücreden zenginleştirerek, dudak, göz çevresi ve Örümcek Ağı Estetiği ile entegre edip, tüm yüzüne uyguladık. Ortaya tam manasıyla muhteşem bir sonuç, tazelenmiş, yaşayan ve bundan böyle oğluyla kız kardeşiymiş gibi gezecek, parıldayan bir Hatice Hanım çıktı.

Estetik operasyon yaptırmak isteyenlerin dikkatine:

Estetik cerrahi operasyonlara karar vermek kadar cerrah seçimini doğru yapmak da önemli bir konu. Hatice Hanım gibi bana gelen birçok hastamla öncelikle sohbet ediyor ve onların gerçek anlamda ruhlarını anlamaya çabalıyorum. Bu şekilde sohbet ederek, gerçekten estetiğe ihtiyacı olmadığını anlatabildiğim ve kliniklerimizden mutlu olarak çıkan pek çok hastamız bulunuyor. Eğer gerçekten estetik yaptırmak istiyorsanız, öncelikle psikolojik olarak kendinizi bu sürece hazırlayın.

Çevrenizdeki insanların yaptıracağınız operasyonları algılayabilecek bir alt yapıda olması gerekiyor. Bu sebeple birincil derecede yakınlarınızı da bu sürece dahil etmeniz önemli. Maddi açıdan zorlayıcı külfetlerin altına girmemek için, mutlaka finansal olarak yeterliliğinizi kontrol edin. Ameliyatsız estetik uygulamalar her ne kadar anında sosyal yaşantıya devam etme olanağı sunsa da, nihayetinde hepsinin olası riskleri ve komplikasyonları olabileceğini asla unutmayın. Bu sebeple bu olasılıklar için yeterli zamanınızın olması şart. Tüm bu koşulları sağlayabiliyorsanız, estetik operasyonlar için uygun bir adaysınız demektir. Kısaca sadece psikolojinizi ya da saydığım maddelerden sadece birkaçını yerine getirmek, yeterli olmuyor. Tüm sürecin dört dörtlük seyretmesi için lütfen bunları unutmayınız.

Öncesi / Sonrası
Formu doldurun öncesi-sonrası fotoğrafları mailinize gelsin
Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.
RANDEVU AL