Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.

Operasyon sonrası ve Esra’ya yapılan uygulamalar
Esra’ya asıl sorunu yaşatan, burnu değil, gözaltı torbaları ve “U” şekline dönüşmüş yüz formuydu. Bu sebeple öncelikli olarak Esra’ya diğer uygulamalarla birlikte ameliyatsız total yüz gençleştirme yaptık. Operasyon sonrası hemen 2 gün içinde işine dönen Esra’da herhangi bir morluk, ödem ya da acı veren bir komplikasyon yaşanmadı. Özellikle göz altı torbaları için geliştirdiğimiz teknik sayesinde, Esra son derece kısa sürede işinin başına geçebildi.

Kısaca Esra’ya yaptığımız uygulamalara göz atarsak:

Alt Göz Kapağı Estetiği: mikro kanülle, alt kirpikten girilerek, torbalanmaya neden olan yağ, lazer vasıtasıyla buharlaştırıldı.
Örümcek Ağı Estetiği: İnce çizgiler yok edildi, lifting mekanizması bu teknik sayesinde harekete geçerek yüzün V şeklini alması sağlandı.
Cihantimur Yağ Transferi: Öncelikle dudaklara hastanın kendi yağı enjekte edildi ve total yüze uygulama yapıldı. Bu sayede canlanma, parlaklık ve arzu edilen genç görüntüye ulaşıldı.
Basit Burun Estetiği: ufak dokunuşlarla var olan kemer bir miktar bırakılarak törpüleme yapıldı ve burun ucu yaşına uygun olarak kaldırıldı.

42 yaşında ve 2 çocuk annesi Esra Şeker, medyayla iç içe bir mesleğe sahip. Yoğun iş hayatı, toplantılar, kamera arkası ve önünde geçirdiği uzun saatler, onu 42 yaşına kadar ertelediği bir hayatı yaşamaya mecbur tutmuş. Esra özellikle burnundan şikayetçiydi. O da her burun ameliyatı olmak için gelen hastam gibi, profil fotoğrafı veremediğinden, mesleki şartları sebebiyle “acaba fotoğraflar, kameralar beni nasıl çekecek, nasıl çıkacağım” huzursuzluğundan bahsediyordu. 40’lı yaşlar bir kadının tüm yaşamı boyunca biriktirdiği deneyimlerinin, başarı meyvelerini yeme zamanıdır. Çocuklarınız artık kendilerine yetecek zamana gelmiştir. Mesleki olarak zirvede ya da zirveyi zorlayan bir konuma sahipsinizdir. Tüm bu süreçte size eşlik eden cildiniz, suratınız, artık yenilenmen gerekiyor sinyallerini size vermeye başlar. Düzenli olarak yaptırdığınız herhangi bir güzellik uygulaması yoksa artık derinleşmeye başlamış çizgilere, alın ve mimik çizgilerine, kaz ayağı oluşumlarına, zamanla düşen burna, “U “ şekline benzeyen yüze ve yıpranmış bir yüz ifadesine sahip olmanız muhtemeldir.

Yüz bir bütün olarak algılanmalıdır
Esra özellikle burun estetiği konusunda istekli olmasına rağmen, ona da diğer hastalarıma vurguladığım gibi, yüzün bir bütün olarak algılanması gerektiğinin altını çizdim. 42 yaşında sadece burna yapılacak bir estetik operasyon, sizi taze bir görüntüye ulaştırmaz. Tazelenmek için, mutlaka tüm surata form kazandırmak gerekir, tabi ufak, minik sihirli dokunuşlarla, ameliyatsız tekniklerle…

Yaşa göre estetik
Esra’ya ortalama 1,5 saat süren tek seanslık bir uygulama yapıldı. Esra’nın ana konusu benim açımdan, göz altlarındaki torbalanmalar ve oluşmuş kırışıklarıydı. Hiçbir zaman unutulmaması gereken bir konunun tekrar üzerine odaklanmanızı istiyorum, estetik operasyonlar yaşa uygun olarak yapılması gerekir. Esra’ya yaptığımız basit burun estetiğinde de buna dikkat ettik. Herkesin yaş aldıkça burnunda düşme ve yoksa bile hafif bir kemeri çıkacaktır. Yaşa bağlı olarak Esra’nın bu sebeple çok hafif kemerini bıraktık ve olması gerektiği ölçüde burun ucunu kaldırarak, ona yaşına uygun bir burun yaptık.

En büyük yaşlanma belirtisi
Yaşa bağlı olarak herkesin yüzü “U” şekline dönüşmeye başlar. Oysaki genç insanlara dikkat edin, hepsinin “V” şekline benzer, çene ve gıdığı dar, elmacık kemikleri çıkık bir yüz şekli vardır. Bu sebeple, her hastama bu genç yüz ifadesini yakalamak amacıyla Örümcek Ağı Estetiği’ni total yüz gençleştirme uygulaması içinde tatbik ediyorum. Örümcek Ağı Estetiği ile entegre edilen Cihantimur Yağ Transferi, bize kaybolan genç ifadeyi yakalamamızı, üstelik hastanın kendi yağ hücrelerini kullanarak, yabancı bir dolgu maddesine ihtiyaç duymadan çalışma olanağı sağlıyor. Örümcek Ağı Estetiği lifting mekanizmasını devreye sokuyor, yağ dolgusu, elmacık kemiklerini dolgunlaştırıyor ve göz çevresine taze bir hava veriyor.

Alt göz kapağı estetiğine dikkat
Esra’da oluşan gözaltı torbalanması için, alt göz kapağı estetiği de yapıldı. Gözaltı dünya üzerinde çalışılması en zor alanlardan birisidir. Çok hassas ve ince bir dokuya sahip olan gözaltı bölgesindeki sorunu gidermek için alt kirpik içinden micro kanüllerle giriş yaparak, mevcut yağı lazer sayesinde buharlaştırıyoruz. Normal şartlar altında göz altı torbalarının alınması sonrasında ortalama 1 ayı aşkın bir süre zarfında iyileşme kaydedilir. Bu alandan geçen lenf dokusu komplikasyon riskini maksimize eder ve geri dönüşü olmayan sorunlara sebebiyet verebilir. Lazer uygulaması sayesinde ameliyatsız olarak soruna çare buluyor ve hastalarımızı Esra’da da olduğu gibi kısa sürede iyileşmesine olanak sağlıyoruz.

Öncesi / Sonrası
Formu doldurun öncesi-sonrası fotoğrafları mailinize gelsin
Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.
RANDEVU AL