Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.

Esra’ya yapılan uygulamalar

Kesisiz, nekahet süresi son derece kısa ve hastaya anında sosyal hayata dönme şansı veren tekniklerle, Esra’ya yaptığımız uygulamalara tekrar bakacak olursak:

Basit burun estetiği: kemik törpülendi ve burun ucu şekillendirildi
Örümcek Ağı Estetiği: tüm yüze uygulandı ve amaçlanan canlılık ve tazelik kazandırıldı
Cihantimur Yağ Transferi: kök hücreden zenginleştirilmiş kendi yağı dudak, yüz ve göz çevresine enjekte edildi ve form kazandırıldı

33 yaşındaki Esra, yeni hayatlar projesinin bir başka gülümsemek isteyen hastasıydı. Programda burnundan aşırı derecede muzdarip olduğundan ve cildinin parlamasını, canlanmasını istediğinden bahsetmişti. Dikkat ederseniz, hemen herkes sadece burnundaki kavisten şikayetçi değil, özellikle cildinin canlanmasını ve berraklaşmasına da odaklanılıyor. Esra’nın memnun olmadığı görüntüsü program esnasındaki duruşuna, jest ve mimiklerine kadar yansıyordu.

Her kadın güzeldir

Esra da diğer tüm kadınlar gibi çok güzel ama güzelliği vurgulanmamış bir bayandı. Tazelenmek, sabah uyandığında güzel bir yüzle karşılaşmak, dilediği gibi fotoğraf çektirmek istiyordu. Esra’ya genel olarak yüz hatlarını daha belirgin hale getirecek uygulamalar yaptık. İlk başta söylediği burun sorunu ise, son derece basit bir uygulama ile düzeltildi. Burun operasyonlarında doğallıktan çıkarak, yüzüne ve özellikle yaşına uymayan yeni bir burun tasarımı yapmak, hastaya bundan böyle sosyal hayatı içerisinde “burnun estetik mi? “sorularıyla baş başa kalmasını sağlar. Yüz güzelliğini tamamlaması gereken yeni burun tasarımı, anlaşılmaması gerekir, doğal olması gerekir. Oysaki göz ve çevresi, dudak ve çevresi, burundan çok daha önemlidir. Bu sebeple Esra’nın burnuna en doğal ve yakışacak tasarım basit burun estetiği kullanılarak yapıldı. Bedeninden toplanan yağlarla, göz çevresine Cihantimur Yağ Transferi tekniği ile kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu yapıldı. Örümcek Ağı Estetiği ile entegre edilen Cihantimur Yağ Transferi, Esra’ya henüz ilk sarkma ve kırışıklıkların belirdi cildinde mucizevi bir geri dönüşüm yaşattı. Yine kendi yağı, dudaklarına ve dudak çevresine enjekte edildi ve canlı, dolgun, taze bir dudak yapısı oluşturuldu.

Sana bir şey olmuş ama ne olmuş

Kendine güveninin son derece arttığından, sokaktaki yürüyüşünün bile değiştiğinden bahseden Esra, psikolojik olarak tamamlandığından bahsetti. Etrafındaki insanların değişimi fark ettiğinden ama ne olduğunu tam olarak kavrayamadıklarını anlattı. İşte burada Esra’nın bahsettiği, başarılı bir estetik operasyonun tanımıdır aslında. Sizi 6 hafta gibi bir süre görmeyen bir yakınınız, sana bir şey olmuş, ama ne olmuş gibi bir cümle sarf ediyorsa, değişimi fark edip heyecanlanıyorsa, çok doğru bir işlem yapılmış demektir. Kısaca doğallıktan ödün vermeyen her estetik uygulama, hastaya en doğru projenin yapıldığını gösterir.

Öncesi / Sonrası
Formu doldurun öncesi-sonrası fotoğrafları mailinize gelsin
Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.
RANDEVU AL