Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.

Deniz Çakar, son derece haklı gerekçelerle estetik yaptırmayı düşünen bir genç kızımızdı. Hastamızın yaşını da göz önünde bulundurarak radikal olmayan ama küçük dokunuşlarla sorunlarını gidermeye çabaladık. Deniz’in yüz kontüründe onu yorgun gösteren bir ifade vardı. Gözleri, yanakları ve elmacık kemik bölgesi olması gerektiğinden daha aşağıda bulunuyordu. İş mülakatlarında ona sorulan ilk soru, “ Hasta mısınız, herhangi bir şeye mi üzüldünüz?” şeklinde gerçekleşiyor ve bu da onun performansını ve kendini ifade etme yeteneğini etkiliyordu.

Estetik operasyonlar denilince akla hep yüzdeki kırışıklıkları düzeltmek ya da gençleşmek geliyor. Oysaki bu tıp dalının başka bir dolu özelliği var. Deniz bakın bunu nasıl özetliyor bize:” Çok mutlu olsam da, yüzümdeki ifade beni mutsuz ve yorgun gösteriyordu. Evet, çok gencim, kendimce güzelim ama neden içimdeki mutluluk dışa yansımasın ki, neden sürekli yorgun ve neşesiz gözükeyim ki, bu yüzden bu operasyonu olmaya karar verdim. Ayrıca bu değişimin beni mülakatlarda da bir adım öne çıkaracağını düşünüyorum”.Deniz’in en büyük sorunu burnu ve az evvel de söylediği yüz ifadesiydi. Burnunun yüzüne göre albenisi olması gerektiğini, bu mutsuzluk ifadesinden hoşnutsuzluğunu dile getiriyordu. “Henüz çok gencim ama bu ifadeyi kırabilmek için, her sabah aynada makyaj hilelerinden faydalanmaktan sıkılmıştım” diyen Deniz’e Total Yüz Yenileme yaptık. Deniz kendisiniz şu an son derece iyi hissediyor ve iyi ki yaptırdım, iyi ki buradayım, ifadesini kullanıyor.

Total Yüz Yenileme içerisinde Deniz’e başta istediği burun estetiğini yaptık, özellikle Basit Burun Estetiği tekniği ile burun ucuna müdahale ederek yukarı kaldırdık. Elmacık kemiklerine yüz kontürüne uyumlu yağ transferi uygulaması yaptık. Örümcek Ağı Estetiği ile kombine edilerek yapılan yağ transferiyle gözleri ve zaten dolgun olan dudakları çok daha fazla belirgin hale geldi.Deniz’in 1. Ay kontrolünden sonra, bizlere söylediği sözler, bir kez daha mutluluğumuzu perçinledi: “Bu şekilde etrafıma da neşe saçtığımı ve pozitif enerji yaydığımı düşünüyorum. Oysaki eskiden hep problemli, sorunlu bir tip gibi algılanıyordum. Şimdi herkes yanımda olmaktan son derece mutlu, çünkü kaybettiğim özgüvenim tavan yaptı ve kendimi şahane hissediyorum”.

 

Öncesi / Sonrası
Formu doldurun öncesi-sonrası fotoğrafları mailinize gelsin
Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.
RANDEVU AL