Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.

Gamze 23 yaşında genç bir kız. Sabah kuşağının en çok izlenen programlarından birinde gerçekleştirdiğimiz “Yeni Hayatlar” projesinin en çok ses getiren yüzü oldu. Gamze programa katılarak, mutsuzluklarından bahsetti, burnundan dolayı rahat nefes alamadığını, profil resmi veremediğini, tüm bu problemlerin onu asık suratlı bir insana dönüştürdüğünü anlattı. Gamze’nin resmi, hatları gerçekten çok güzeldi sadece çerçevesini yenilemek gerekiyordu. 23 yaşındaki genç bir kız, hayata güzel ve olumlu bakmalıydı ki, onun enerjisi başarısına, tüm çevresine ve dolayısıyla tüm topluma etki etmeliydi. Özgüven sorunu hemen hemen tüm hastalarımın birincil problemidir. Gamze de yine aynı problemin altını çizerek, “bana güvenle bakan bir gülümseyen surat, yeni bir hayat vermenizi istiyorum” dedi.

Burun yüz güzelliğine etki etmez

Program sonrası Gamze Estetik International Kozyatağı kliniğine geldi ve kendisine neler yapabileceğimizi daha ayrıntılı bir şekilde inceledik. Gamzenin burnunda ufak bir kemik sorunu vardı. Her zaman dediğim gibi burun, yüz güzelliğinde en önemli uzuvlardan birisi değildir. Burundan evvel, gözler, dudaklar, saçlar ve cilt çok daha fazla dikkat çeker ve tüm bu ahengin içinde burun kaybolup giden bir organdır. Gamze sağlıklı bir şekilde nefes alamadığının altını çizdiği için yine çok fazla komplikasyon yaratmayacak şekilde, sadece sorunlu burun kemiğini törpüleyerek çözüm sağladık. Burnuna basit burun estetiği yaparak, ucunu hafifçe kaldırdık.

5 sene sonra bile 23 yaşında gözükecek

Gamze’nin yeni burun yapısına uyacak şekilde yüzünde bazı noktaların belirgin hale getirilmesi gerekiyordu. Yaşı genç olmasına rağmen ameliyatsız estetik uygulamaları içerisinde en iyi dönüşlerin alındığı Örümcek Ağı Estetiği’ni Gamze’ye uygulayarak, hemen her kadının olmak istediği 23 yaşa, Gamze’yi sabitlemeyi sağladık. Gamze bundan 5 sene sonrada bile 23 yaşında gözükecek. Örümcek Ağı Estetiği ile entegre bir çalışma yapıp, Cihantimur yağ transferi tekniğini kullanarak, Gamze’nin bedeninden yağ topladık ve bu yağlar, göz güzelliğini etkili hale getirecek şekilde, elmacık kemiklerine, şakaklarına ve dudaklarına enjekte edildi. Yapay dolgu malzemeleri yerine kök hücreden zenginleştirilmiş kendi yağının kullanımı, sorunlu alana istenilen dolgu görüntüsünü verdiği gibi, aynı zamanda kök hücrenin iyileştirici, canlandırıcı ve tazeleyici mekanizmasını da devreye sokuyor. Gamze’nin öncesi ve sonrası fotoğraflarına baktığımızda görülen canlılık, işte bu sebeple bu kadar dikkat çekiyor.

Gamze’ye yapılan uygulamalar

Aradan 2 hafta gibi kısa bir zaman geçmesine rağmen, tekrar programa konuk olan Gamze, ilk etapta şaşkınlık uyandıran bir görüntüye sahipti. Suratında hiçbir iz, ödem, morarma ve ya farklı komplikasyonlar oluşmamış, istediği gülümseyen suratıyla, bambaşka bir ruh haliyle duruyordu. Bu denli büyük bir değişimin son derece kısa bir süre içerisinde yapılmış olması, bir kez daha Örümcek Ağı Estetiği’nin ve Cihantimur Yağ Transferi’nin ayakta alkışlanmasına neden oldu.

Gamze’ye yaptığımız estetik uygulamalara tekrar bakacak olursak:

• Basit burun estetiği: burnun sorunlu kavisi törpülendi ve burun ucu kaldırıldı.
• Cihantimur yağ transferi: kendi bedeninden çekilen kök hücreden zenginleştirilmiş yağ, elmacık kemikleri, şakaklar, surat ve dudaklarına enjekte edildi.
• Örümcek Ağı Estetiği: tüm yüz toparlandı

Öncesi / Sonrası
Formu doldurun öncesi-sonrası fotoğrafları mailinize gelsin
Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.
RANDEVU AL