Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.

Örümcek Ağı Tekniği İle Genital Güzeleştirme ve Vajina Estetiği

Op. Dr. Bülent Cihantimur'un geliştirdiği ve Dünya Plastik Cerrahi Kongresinde ( World Plastic Surgery Congress ) Ödül aldığı bu yeni ve benzersiz yöntem ile çok başarılı sonuçlar kolaylıkla ve hızla alınabilmektedir.

Vajina Estetiği Genital Güzelleştirme alanında Golden Bistoury Ödülü Op. Dr. Bülent Cihantimur

Son yılların yükselen trend estetik uygulamalarından birisi olan Vajina Estetiği, kadınların artık bilinçlenmesi ve bedenini eskisinden daha iyi tanıyarak, ihtiyaçlarını bizzat dile getirmesiyle gündeme geliyor. Erkeği kadından ayıran, cinsellik ve doğum gibi işlevleri olan ayrıca en mahrem bölge olarak tabir edilen vajina bölgesi, bugün eskisinden daha fazla konuşuluyor ve diğer organlar gibi sorunları gündeme getiriliyor. 


Özellikle doğum sonrası oluşan deformiteler için vajina daraltma uygulamaları, genital estetik için başvurulan ve en fazla talep gören işlemler arasında yer alıyor. Vajina bölgesinde oluşan herhangi bir estetik sorun ise, Op. Dr. Bülent Cihantimur tarafından geliştirilen yeni teknik ve yöntemlerle başarılı ve istenen sonuçların alınmasına vesile oluyor. Cihantimur, vajina estetiğine bir bütün olarak bakıyor.

Monaco’da düzenlenen 3.rd World Plastic Surgery Congress’de, kendi geliştirdiği “Genital Güzelleştirme” tekniğini anlattığı sunumuyla “ Golden Bistoury” ödülüne layık görülen Op. Dr. Bülent Cihantimur, “vajina estetiği nedir” sorularına farklı bir bakış açısıyla cevap veriyor:

Vajina estetiğinde, tıpkı yüz bölgesi gibi, vajinanın da gençleşmeyi ve formda kalmayı hak ettiği felsefesi yatmak zorundadır. Kadınların Vajina Estetiğine karşı son yıllarda artan taleplerinin altında kişisel ve kadınsal içgüdüler yatıyor. Kadının özgüvenine son derece etki eden estetik bir vajina, partneriyle birlikte en başta daha sağlıklı ve tatminkar bir cinsel hayat yaşamasına, ayrıca bu bölgede oluşabilecek olası sorunların ortadan kaldırılmasına neden oluyor. Vajina estetiğine, total bakılması gerekir. Total uygulamalarla ancak başarı kazanılır ve vajina arzu edilen estetik forma kavuşur.”

Vajina Güzelleştirme ve Bölgenin Olası Sorunları


Kadınların cinsellikle alakalı sorunlarının altında her zaman psikolojik gerekçelerin yattığı düşünülse de, yapılan araştırmalar neticesinde aslında vajina bölgesinin fiziksel ve estetik sorunlarından dolayı kaygı yaşayan kadınların çoğunluğu oluşturduğu saptanmıştır.

Vajina Estetiği Nasıl Yapılır?


Vajina Estetiği total bir uygulama gerektirir. Bu sebeple Vajina Güzelleştirme tekniği içersinde yer alan bazı uygulamaları şu şekilde sıralayabiliriz:

Vajina Daraltma


Sağlıklı bir cinsel hayat, karşılıklı sevgi, saygı ve partnerlerin bedenlerine duydukları özgüvenle perçinleşir. Özellikle kadınlar vajinal doğum sonrası deformasyona uğrayan genital gölgesinde vajinal genişlik sorunu yaşaması cinselliğin kalitesini bozmaktadır. İki kişi arasında yaşanan bu özel anlarda partnerlerden herhangi birinin hoşnutsuz tavırları sorunu giderek artırır ve özgüven zedelenmesine neden olur.

Doğum yapmak dünyanın en kutsal anlarından bir tanesi fakat kontrolsüz normal doğumlar esnasında bebeğin geçişini kolaylaştırmak için kadının vajinal bölgesine yapılan epizyotomi adı verilen işlem, anatomik olarak bölgenin değişimine sebep olabilir. Bu bölge doğum sırasında kendiliğinden yırtılabilir ya da bebeğin kilosunun fazla olması bu alandaki kasların form kaybı yaşamasına ve vajinanın genişlemesiyle sonuçlanır. Tüm bu olası nedenler, günlük rutin hayatta çok fazla hava alarak ses çıkaran genital bölge, esneyen vajinanın penisi sıkıca kavrayamaması ve sonuç olarak tatminkar olmayan cinsel hayatların ve özgüven kaybı yaşayan kadın psikolojisinin altında yatan sebepler olarak karşımıza çıkıyor. Vajina daraltma uygulamasında, Cihantimur Yağ Transferi tekniğini kullanarak, hastanın kendi yağından alınan yağ enjeksiyonu, sorunlu alana tatbik edilerek, vajina daraltma işlemi gerçekleştirilir. Bu şekilde ortalama 1 hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilir. Bölgede kesi izi olmadığı için vajina estetiği ameliyatlarındaki olası komplikasyonlarda oluşmaz.

İç Dudak Sarkması


Vajina bölgesinin en fazla karşılaşılan bir diğer estetik sorunu ise iç dudakların normalinden daha büyük ve ya sarkık olmasıdır. Kıvrımlı bir şekle sahip olan iç dudaklar, klitoristen ince bir hat şeklinde başlar, sonrasında genişler ve arkaya doğru tekrar incelerek sonlanır. Her kadının iç dudak büyüklüğü birbirinden farklıdır. Ayakta dururken sarkıklık yaşanmayan, dışarı taşmadan gizli kalan iç dudaklar, olması gereken makul bir form oluşturur.

Bazı kadınlarda iç dudaklarda asimetri ve olması gerektiğinden büyük ve sarkık görünüm, bir dizi sorunu gündeme getirir. Dar kot pantolon, mayo ya da bikini giydiğinde rahatsızlık veren bu durumlara ek olarak, iç çamaşırına sürtünerek tahriş olma problemleri yaşatabilir. Ayrıca bu orantısızlık bölgenin normalden fazla nemli kalmasına sebebiyet vererek bir dizi bakteriyel soruna neden olabilir. Bazı durumlarda iç dudak büyüklüğü cinsel ilişki esnasında penisin girişine engel olarak, ağrılı ve sorunlu bir temasın yaşanmasına da neden olmaktadır. Vajina estetiği içerisinde en fazla talep edilen labioplasti ameliyatlarını, biz genital güzelleştirme tekniği içerisinde, lazer uygulamalarıyla düzeltiyoruz.

Vajinada Pigmentasyon sorunu- Vajinada Koyu Renk


Özellikle doğum sonrası hormonal değişiklik sebebiyle koyulaşan iç dudaklar, bir başka estetik sorun olarak düşünülebilir. Kadının kendi cilt renginden çok daha koyu ve siyahımsı bir renge bürünen bu pigmentasyon sorunu, yine kadında özgüven eksikliğine sebebiyet verir.

Vajina Estetiği ve Klitoris


Mon Pubis yani Venüs Tümseği olarak adlandırılan alanın olması gerektiğinden fazla yağlı ve büyük olması da yine kadınlar için sorun teşkil etmektedir. Sezaryen dikişinin hemen altından başlayan ve klitoris arasında kalan Venüs tümseği özellikle mayo ya da bikini giyimi sırasında sıkıntı yaratır. Bu bölge yine genital güzelleştirme tekniği sayesinde normal boyutlara getirilebiliyor. Bu sayede klitoris açığa çıkıyor ve ilişki sırasında alınan zevk artıyor.

Op. Dr. Bülent Cihantimur’un “Genital Beautification” yani “Genital Güzelleştirme” olarak tanınmasına vesile olduğu vajina estetiği operasyonları sayesinde, kadınlarımız, oldukça sıkıntı çektikleri ve korkarak kaçtıkları bu işlemlere, son derece sıcak bakmaya başladılar. Kadınlar artık genital bölgelerinin, tıpkı zaman içinde formunu kaybeden yüzleri gibi, güzelleşmeyi hak ettiğini fark ettiler.

Öncesi / Sonrası
Formu doldurun öncesi-sonrası fotoğrafları mailinize gelsin
Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.
RANDEVU AL