Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.

Kol germe ameliyatları, kol iç bölgesinde oluşan sarkıklık sebebiyle estetik açıdan sorun yaşayan hastalarımıza uyguladığımız kol estetiği ameliyatlarıdır. Özellikle kolun iç üst kısmında, yaşın ilerlemesine, sık kilo alıp vermeye ve uzun süre kilolu kalıp, yüksek miktarlarda kilo veren kişilerde görülür. Kol derisi bu kilo alıp verme durumlarında lif dengesini çok çabuk kaybeden bir yapıya sahip olduğu için, sarkmalar daha net gözlemlenir. El gibi hareketli bir organın uzantısı olan kollar, sarkan bu oluşumu, hareketlilik sebebiyle çok daha fazla gözler önüne serer. Kol sarkıklığı olanlar, özellikle yaz aylarında askılı kıyafetleri giymekten, alkışlamak ya da el sallamak gibi çok basit günlük hareketleri yapmaya çekindiklerinden bahsederek, özgüven kaybı yaşadıklarını dile getiriyorlar. Bozulan lif dokusunu, yapılan kol egzersizleriyle bir yere kadar toparlayabilmeniz mümkündür ama en kalıcı çözüm kol germe ameliyatlarıdır.

Liposuction kullanılabilir mi?

Kol estetiğinde kol germe ameliyatına ek olarak liposuction gibi yağ çekme sistemleri de kullanılmaktadır. Fakat bu sistemlerin sarkan cilt dokusu üzerinde bir etkisi yoktur, sadece yağı çekebilirler. Sarkan dokudan kurtulabilmek için cerrahi yöntemlere başvurularak, dokunun çıkarılması gerekmektedir. Genel anestezi altında yapılan kol germe ameliyatlarında, kollardaki sarkıklığın derecesine göre operasyon planlaması yapılır. Kol iç kısmına ve koltuk altına gelecek şekilde kesi yapılır. Mevcut yağlanma giderilir ve sarkan deri çıkarılır. Hastaya iyileştikten sonra en az izi bırakacak şekilde estetik dikiş yapılarak, operasyon sonlandırılır.

Dikiş izleri ne kadar belli olur?

Kol germe ameliyatlarında en fazla merak edilen soru, dikiş izlerinin ne kadar belli olacağıyla ilgilidir. Mevcut kol sarkmanız sizi, oluşacak cerrahi dikiş izinden daha fazla rahatsız ediyorsa, kol germe ameliyatını tercih etmelisiniz. İzler kol germe ameliyatından sonra uygulanan leke iz tedavileriyle minimum seviyeye çekilerek, olabildiğince silikleştirilmeye çalışılır.

Örümcek ağı tekniği ile kol germe

Eğer kol içlerindeki sarkıklık ileri düzeyde değilse, toparlamak ve ileriye dönük sarkıklıkların önüne geçebilmek için Örümcek Ağı Estetiğinden faydalanabilirsiniz. Medikal iplerin cilt alt dokusuna örümcek ağı gibi işlendiği Örümcek Ağı tekniği, ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamalarından birisidir. İz bırakmayan bu teknik, yer çekimine ve kilo alıp vermeye bağlı olarak gelişen sarkmaların toparlanmasına ve kol içlerinin form kazanmasına fayda sağlar.

Öncesi / Sonrası
Formu doldurun öncesi-sonrası fotoğrafları mailinize gelsin
Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.
RANDEVU AL