Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.

Jinekomasti ameliyatları, erkeklerde meme dokusunun büyümesiyle oluşan estetik sorunun çözümlenmesine fayda sağlayan operasyonlardır. Erkeklerin doğal anatomisine uygun olmayan ve erkeksi olmakla bağdaşmayan bir durum olduğu için çoğu zaman sıkıntı yaratan bir sorundur. Kilo sorunu olmayan, zayıf erkeklerde bile rastlanan meme büyüklüğü, genetik ya da hormonel nedenlerden dolayı olduğu düşünülüyor. Erkeklerde meme büyümesinin bir başka sebebi ise, sık kilo alıp vermeyle bozulan göğüs formuyla karşımıza çıkıyor. Jinekomasti ameliyatı olmak isteyen erkek hastalarımızın tamamı, denize gidemediğinden, mayo giyemediğinden, dar ya da bol olmayan hiçbir kıyafeti tercih edemediklerinden yakınırlar. Estetik görüntüye sahip olmak isteyen erkek hastalarımız, meme büyüklüğü sorunuyla birlikte, özgüven kaybı ve ikili ilişkilerde sorun yaşadıklarından bahsedeler.

Jinekomasti operasyonları, erkeklerde meme büyüklüğünün giderilmesi için yapılabilecek tek çözümdür. Bölgedeki inatçı yağlı doku, yapılacak türlü meme geliştirme ya da bölgeye yönelik egzersizlere dahi cevap vermeyecektir. Kilo almadan, yaşam tarzınızı iyileştirerek ya da herhangi bir kilo sorununuz yok ise, aynen hayatınıza devam ederek, jinekomasti ameliyatından sonra sorunsuz bir şekilde bir daha meme büyümesiyle karşılaşmadan yaşayabilirsiniz.

Kesisiz, minimal şişlik ve morluk

Jinekomasti ameliyatlarında eskiden yağlı dokunun kesilerek çıkartılması işlemi hastaya uzun iyileşme süreçleri yaşatırken, gelişen teknolojiyle birlikte artık son derece konforlu jinekomasti operasyonları yapabiliyoruz. Op. Dr. Bülent Cihantimur’un geliştirdiği teknikle kesi yapılmadan, sadece mikro deliklerle yağlı dokuya ulaşıyoruz. Yağ dokusunu çözen bu yöntem ayrıca işlemi yaparken de kesinlikle sinirlere ya da damarlara zarar vermiyor. Bu şekilde işlem tamamlandıktan sonra minimal şişlik ya da morlukla karşılaşılır ve ya hiç gözlemlenmez.

Jinekomasti operasyonu sonrasında hastaya maksimum konfor sağlayan bu yöntem sayesinde hasta yarım saat içerisinde arzu ettiği estetik görüntüye kavuşur. Hastanın tercihine göre, lokal ya da genel anestezi altında yapılan jinekomasti operasyonu sonrasında, hemen sosyal hayata geçiş yapılabilir.

SÜRE: 30 - 45 dakika
ANESTEZİ: Sedasyonla birlikte epidural anestezi ve gemel anestezi
IN/OUTPATIENT: Genelde ayakta tedavi.
YAN ETKİLERİ: Geçici morluk, şişme,uyuşukluk,ağrı,yanma hissi

Öncesi / Sonrası
Formu doldurun öncesi-sonrası fotoğrafları mailinize gelsin
Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.
RANDEVU AL