Çarpık Bacak Düzeltme

Bacaklardaki çarpıklık ya da orantısızlık, estetik kaygının en fazla belirdiği alanlardan birisi olan bacak bölgesi için sorun teşkil eder. Çarpık bacak düzeltme uygulaması ise, mevcut orantısızlığı ya da eğrilikten kaynaklanan estetik dışı görüntüyü düzelterek, hastanın son derece makul bacaklara kavuşmasını sağlar. Bacaklarındaki olası sorunlar sebebiyle etek, elbise, tayt ya da plaj kıyafeti giyemediğinden bahseden çoğu insan, bu sorun sebebiyle özgüven kaybı yaşadıklarını belirtiyor. Sürekli bol kıyafetlerle sorunu kamufle etmeye çabalamak, hem zaman kaybına neden oluyor hem de insanın özgürlüğünü elinden alıyor. Tüm bu sorunların üstesinden gelen çarpık bacak düzeltme operasyonları bugün pek çok farklı teknikle yapılan cerrahi uygulamaları içeriyor. Hastaya maksimum konforu yaşatabilmek, hızlı ve etkili bir şekilde çarpık bacaklarından kurtulabilmesi için Cihantimur Yağ Transferi tekniğini kullanıyoruz.

Yağ dolgusuyla gelen uyum

Çarpık bacaklar ister kemik şekil bozukluğundan, ister yağ dağılımındaki orantısızlık nedeniyle meydana gelsin, rekonstrüktif şekilde çözümlenecek bir sorun olmadıkça Cihantimur Yağ Transferiyle düzeltilebilir. Çarpık bacak düzeltme operasyonlarında en fazla dikkat edilmesi gereken konu, bacağın, salt alt ya da üst bacak olarak algılanmadan, bütün şekilde ele alınmasıdır. Uygulama mutlaka eşit ve makul orantılama düşünülerek planlanmalı, üst ve alt bacağın birbirine uyumuna dikkat edilmelidir.

Cihantimur yağ transferi tekniğinde hastanın kendi bedeninden aldığımız yağlı dokuyu, yine hastanın kendi bedenine transfer ederek işlemi gerçekleştiriyoruz. Eğrilik olan alanı kapalı lipokid sistemiyle çekilmiş ve kök hücreden zenginleştirilmiş yağ ile doldurup, şekil veriyoruz.

Cihantimur Yağ Transferi ile çarpık Bacak Düzeltme Avantajları ;

-Kapalı likokid sistemi, çekilen yağın uzun süre canlı kalma ve çok miktarlarda depolanabilme şansını veriyor.
-Kök hücreden zenginleştirilmiş yağ dolgusu, özellikle alt bacaklarda %60 oranından daha fazla tutulma imkanı sağlıyor
-Yumuşak bir doku olan yağa, istenildiği gibi şekil verilebiliyor
-Cihantimur Yağ transferi üst ya da alt bacaktan yağ alabilme ve üst ya da alt bacağa transfer edebilme kolaylığı sağlıyor
-Mikro, girişlerle çekilen yağ, yine mikro girişlerle transfer edildiğinden, uygulama kesi ya da yara izi bırakmıyor

İleri düzeyde bir deformite şekil bozukluğu olan çarpık bacaklarda sadece ikinci kez Cihantimur yağ transferine ihtiyaç duyulur. Çarpık bacak düzeltme ameliyatlarının olası risklerini ortadan kaldıran bu teknik, tekrarlanabilen bir uygulama olmasına rağmen, tek seferde sorunun çözümlenmesine fayda sağlamaktadır.

Cihantimur yağ transferi ile çarpık bacak düzeltme tekniği, hastanın ve cerrahın taleplerine göre, lokal ya da genel anestezi altında yapılır. Uygulamanın en büyük avantajı ise, hastayı sosyal hayattan koparmadan, işlem sonrası hemen yaşamına geri dönme şansını sunmasıdır. Nekahet süresinin son derece kısa olması, minimal ağı, morarma ve şişlik yaşanması, Cihantimur Yağ Transferi tekniğini çarpık bacak düzeltme operasyonları için tek ve en makul uygulama olmasına imkan sağlıyor.

Öncesi / Sonrası
Formu doldurun öncesi-sonrası fotoğrafları mailinize gelsin
Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
  • Fotoğraf Yükle
    1.
    2.
    3.
RANDEVU AL