Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi hem mevcut saçların canlanmasına, hem de saç ekimi sonrasında kök transferi yapılmış dokuya koruyucu ve destekleyici tedavi yapılmasına yardımcı oluyor. Deri altına enjekte etmek manasına gelen Mezoterapi, bir çeşit orta deri tedavisidir. Mezoterapi uygulaması Estetik International Sağlık Gurubu bünyesinde çalışan, alanında uzman kişilerce farmakolojik, homeopatik ve doğal bitki ekstrelerinin çoklu enjeksiyon yöntemi ile hastaya uygulanması ile gerçekleştirilir. Ülkemizde saç mezoterapisi olarak ismini son yıllarda duyulmuş olsa da, aslında temeli 1952 yılına dayanan eski bir sistemdir.

Saç mezoterapisi uygulama ayrıntıları

Saç mezoterapisi, çok ince uçlu iğnelerle saçlı derinin orta tabakasındaki dermis veya hipodermis alanlarına, oldukça minimal dozlarda yapılan mikroenjeksiyon uygulamasıdır. Saçlı bölgedeki cildin fonksiyonel alanı olan dermis tabakasına saç mezoterapisi yaparak, saç kökünün beslenmesi sağlanır. Saçlı dokuya beslenmesi için ihtiyacı olan vitamin, mineral, oligelement ve dolaşım düzenleyicileri, kılcal damar yoluyla gelemediği zamanlarda, saç mezoterapisi devreye girerek, hedef dokuya doğrudan transferi sağlanır. Alternatif tıp olarak düşünülse de, aslında uygulama yöntemi ve içeriğindeki FDA onaylı farmakolojik ürünler sayesinde, tıbbı bir uygulama özelliğinde olduğunu kanıtlamış bir metottur. Kadın, erkek ve çocuk ayırt etmeksizin, herkese rahatlıkla uygulanabilen saç mezoterapisinde amaç, saçlı doku hücre metabolizmasına sadece alternatif bir şekilde gerek duyduğu destekleri sağlamaktır.

Saç ekimi operasyonu sonrasında transfer edilen saçlar, ilk 2 hafta sonunda dökülür ve 2.ay sonunda yeni saçlar çıkmaya başlar. 6.ay sonunda ekilen saçların %60 kısmı, en doğal haliyle çıkmaya başlamış olur. Tam bu aşamada hastalarımıza saç mezoterapisi uygulayarak, yeni ekilmiş ve mevcut bulunan saçların güçlenmesini ve daha sağlıklı hale gelmesini sağlıyoruz.

Saç dökülmelerine karşı

Saç mezoterapisinde, saçlı dokunun 2-3 mm hemen altına inerek, incecik uçlu iğneler vasıtasıyla, dokunun beslenmesini ve güçlenmesini sağlayacak vitamin, antioksidan ve hastaya özel farklı bileşimler içeren sıvı enjekte ediliyor. Saç ekiminin 6. Ayından sonra uyguladığımız saç mezoterapisi, yeni çıkan ve mevcut saçlarınızı beslediği gibi, bundan sonra oluşabilecek saç dökülmelerine karşı da etkili bir önlem oluşturuyor.

Öncesi / Sonrası
Formu doldurun öncesi-sonrası fotoğrafları mailinize gelsin
Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.
RANDEVU AL