Saç Ekimini Kimler Yaptırabilir?
Saç dökülmesi tüm dünyada çok sık olarak görülen hastalıkların başında gelmektedir. Hemen hemen erkeklerin %80’inin hayatının bir döneminde mutlaka saç ile ilgili problemleri olabilmektedir. Peki, saç ekimi bu kadar çok sık gözüken bir problemse herkese saç ekimi yapılabilir mi?
Hastanın yaşı 22 nin üzerinde olmalı, Hepatit C, Hemofili, Talasemili hastaları ve HIV taşıyıcıları risk grubuna girdikleri için saç ekimi yapılamaz. Aslında genç yaşlarda başlayan saç dökülmelerinde hastalar telaşa kapılıp kulaktan dolma yanlış tedavi arayışlarına girmektedirler. Aslında bu durum her yaşta hastayı paniğe sevk edebilir. Ayna karşısında her gün saatlerce saçlarımızı inceleyip bugün ne kadar saçım döküldü diye saymayanımız yoktur mutlaka. Bu sorunu yaşayan bütün hastalarımıza önerimiz saç ekimi ve tedavileri konusunda uzman olan doktorlara başvurmalarıdır. Bu sorununuzdan vazife çıkartıp sizi yanlış yönlendirecek ve olmayan tedavi şekillerini pazarlayacak çok sayıda kişi ve kurum olduğunu unutmamanız gerekir.

Saç ekimine en uygun aday verici bölgesinde güçlü ve sık saç kökleri bulunan, ekim yapılacak sahasının donör sahasına oranı 3/4 olan hasta grubudur. Tercihen saç dökülme süreci durmuş olan kişiler saç ekiminden daha fazla fayda görmektedirler. Eğer donör bölgedeki kökler yeterince gelişmemiş ve zayıfsa o zaman PRP, Mezoterapi gibi Saç Tedavileri kullanılarak kökleri güçlendirmek gerekebilir.

Daha önce saç ekimi yaptıran hastalara da burada ayrı bir başlık açmakta fayda var. Düzeltme vakaları her zaman çok zordur ve mutlaka deneyimli hekimlerin kontrolünde olmalıdır. Bu durumda donör bölgesinin ne kadar sağlıklı olduğu ve ekim yapılacak alanında açıklığını göz önüne almak gerekecektir.

Daha genç yaşta olan ve saçlarının ön bölgede açıklığı bulunan hastalarımıza ise ilerleyen süreçte saç kaybını hesap ederek ekim yapmakta fayda vardır. Bu durumdaki hastalarımızın beklentisi çok sık görünen saçlar olmaktadır. Bu gruptaki hastaların hekim analizi ve önerilerine kulak vererek uygun greft sayısına göre ekim yaptırmaları sonuçları daha tatminkar kılacaktır.

Öncesi / Sonrası
Formu doldurun öncesi-sonrası fotoğrafları mailinize gelsin
Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
RANDEVU AL