Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.

Saç ekimi kalıcı saç dökülmesi, saç seyreltiği ve saçtan yoksun alan olarak tabir edilen kellik sorununa cevap alabileceğiniz tek uygulamadır. Saç ekimi bugün farklı teknikler kullanılarak yapılan bir işlem olmasıyla birlikte, temelde hastanın mevcut sağlıklı kıl köklerini, saçtan yoksun alana transfer etme işlemi olarak ifade edilebilir. Sağlıklı saç folikülleri çoğu zaman başın arka kısmında ense bölgesinde bulunur ve cerrahi müdahale ile sorunlu bölgeye aktarılır. Ense bölgesinde bulunamayan sağlıklı kökler içi bedenin sırt, göğüs ve ya bacak gibi diğer alanlarına bakılarak tarama yapılır.

Saç kaybı genetik kökenli sebeplerden dolayı gerçekleştiği gibi, yanıklar veya bölgenin aldığı travmatik kaza ve benzeri sorunlar sebebiyle de oluşabilir. Bu tarz sorunlara da çare olan saç ekimi işlemi bugün FUE ve FUT teknikleri kullanılarak yapılabiliyor.

Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği soruların başında FUT, FUE farkının ne olduğu gelir. Kısaca FUT FUE farkını şu şekilde özetleyebiliriz:

Foliküler Ünite Transplantasyonu (FUT):
donör alandan alınan saçlı dokunun lokal olarak kaldırılıp nakledilmesi şeklinde yapılır.

Foliküler Ünite Ekstraksiyon(FUE):
donör alandaki saç kıllarının tek tek, saçsız dokuya nakledilmesi işlemidir.

Saç dökülmesi ve saç yapısı her insandan insana farklılık gösterir bu sebeple, saç ekiminde sadece bir tane cerrahi müdahalenin benimsenmesi, son derece hatalı bir girişim olacaktır. Estetik International kliniklerinde hastalarımızın saç yapısını incelendikten sonra saç ekimi işlemini yapıyor ve kişiye özel protokoller belirliyoruz.

Saç Ekimi FUT Yöntemi: Mikroskobik foliküler ünite saç nakli yöntemi olarak da adlandırılan FUT, saç ekimi teknikleri içerisinde en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Diğer saç nakli yöntemlerinden üstün olan avantajı, gözle görülemeyen saç köklerinin de transferinin sağlanmasına yardımcı olmasından kaynaklanır. Yüksek çözünürlüklü stereo mikroskoplar da dahil olmak üzere, en güncel saç ekimi teknolojileri kullanılır.

FUT Saç Ekiminin Faydaları:
• Daha doğal görünümlü saçlar
• Üstün kapama ve greft veriminin en üst düzeye çıkarılması
• Gri ve ya açık renkli saçlarda daha etkili sonuçlar
• %95 oranında saç nakli başarısı
• Neredeyse nakledilen tüm köklerin canlı kalması

Saç Ekimi FUE Yöntemi: Foliküler Ünite Ekstrasyonu tek tek saç köklerinin verici donör alandan alınıp, incelenerek, saçsız bölgeye transfer edildiği saç ekimi yöntemidir. Yoğun saç büyümesinin olduğu genellikle başın arka kısmından alınan donör kıllar, doğal görünümlü eğimler verilerek saç ekimi yapılır.

FUE Saç Ekiminin Faydaları: • Donör alandan alınan kıllar, çok çabuk bir şekilde deriye tutunur
• Saç nakli sırasında doğrusal bir iz bırakmadan pürüzsüz bir saç ekimi işlemi yapılır
• İzlerin minimum seviyede olduğu bu teknikte, var olan oldukça az olan kesi izleri de kamufle edilebilir
• FUT yöntemine göre çok fazla artısı vardır.

Öncesi / Sonrası
Formu doldurun öncesi-sonrası fotoğrafları mailinize gelsin
Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.
RANDEVU AL