Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.PRPli Fue Saç Ekimi

PRP, Platelet Rich Plazma, son günlerin en çok uygulanan ve Amerikan FDA tarafından onay almış, deri hastalıklarında ve özellikle saçlı deri sorunlarına çare olarak görülen oldukça güvenli bir yöntemdir. PRP solüsyonu, uygulama yaptıracak olan kişinin kanının alınması ve içine yine kendi kanından üretilen organik kokteylin hazırlanması suretiyle elde ediliyor. Dolayısıyla PRP solüsyonunun içinde kimyasal herhangi bir madde bulunmadığı gibi, hastanın kendi kanından yapılan bir kokteyl olduğu için oldukça güvenilir bir yöntem olarak kabul görüyor. PRP özellikle saç ekimi sırasında ve saç ekimi sonrasında yapılan mezoterapi seanslarında, cilt gençleştirme işlemlerinde ve farklı cilt sorunlarının tedavisinde de kullanılıyor.

PRPli Fue Saç ekimi ise, aynı şekilde yine gençleştirme, tedavi etme ve canlı tutma prensibiyle uygulanan bir çeşit etkileme işlemdir. FUE saç ekimi işlemlerinde, donör alandan alınan saç kökleri, transfer edilmeden evvel bir solüsyon içinde bekletilir. Saç ekimi yapan cerrah, kıl köklerini teker teker alırken, saç kökleri de solüsyon içerisinde beklemeye başlar. İşte bu bekleme süresi zarfında saç köklerinin öldüğüne, henüz ekilmeden cansızlaştığına şahit oluruz. Hatta bu oranın %15 lere kadar çıktığını biliyoruz. Ölen ya da cansızlaşan saç köklerinin ekimi yapılsa dahi yaşayamadıklarını, kılcal damarların saç köklerini beslemeye yetersiz kaldıklarını görürüz.

Saç köklerini koruma

Tüm bu süreç PRP yöntemiyle iyileştirilerek, saç köklerinin uzun süre canlı kalmasına ve saç ekimi yapıldıktan sonra besleyici ajanların cansızlaşsalar dahi, saç köklerini tekrar hareketlenmesine yardımcı oluyor. Bu sayede saç prpsi hem donör saç köklerinin solüsyonda uzun süre yaşamasını sağlıyor, hem de ekim yapıldıktan sonra, saçların ekildiği alana tutunmasını kolaylaştırıyor.

Besleyici ajanlar ve VEGF hormonu

Saç ekimi sonrasında PRP uygulamasıyla enjekte edilen hücrelerin salgıladığı besleyici ajanlar sayesinde saç kökleri anında büyümeye ve beslenmeye başlar. Yeni ekilen saç kökünün beslenme sorununu ortadan kaldıran PRP işlemi, içeriğinde bulunan VEGF hormonu sayesinde saç kökünün etrafında yeni kan damarlarının oluşmasını sağlar. Kısaca PRP hem FUE yöntemiyle solüsyon içinde bekletilen kıl köklerinin ekim sürecine kadar canlı kalmasını, hem de saç köklerinin ekildikten sonra tutunabilmesini kolaylaştırır.

Öncesi / Sonrası
Formu doldurun öncesi-sonrası fotoğrafları mailinize gelsin
Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.
RANDEVU AL