Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.


Memeye Yağ Transferi
Memeye yağ transferi, estetik meme ameliyatlarına alternatif bir uygulamadır. Göğüs bölgesinin estetik açıdan önemi ve pek çok kadının cerrahi olarak meme büyütme operasyonlarından korkması ve ya bedene yabancı bir dolgu maddesinin yerleştirilme düşüncesinin olumsuz tarafı, memeye yağ transferi çözümünü doğurmuştur. Yağ transferi uzun senelerdir yapılan bir dolgu uygulamasıdır. Hastanın kendi yağından alınarak yapılan bu işlem, yine hastanın ihtiyacı olan bir başka bölgesine transfer edilmesiyle yapılıyor. Op. Dr. Bülent Cihantimur’un geliştirmiş olduğu Cihantimur Yağ Transferi tekniğinde ise, kapalı lipokid sistemi, daha yüksek miktarlarda yağ çekimine olanak verdiği gibi, yağın içinde bulunan kök hücrelerin havayla temas etmeden yaşamalarına olanak sağlıyor. Bu sayede yağın transfer edilen alana çok daha iyi tutunduğunu, bölgeyi canlandırdığını ve hacimsel olarak yapay bir dolgu malzemesi kullanmadan hastanın kendi yağını kullanıyor olmanın tüm avantajlarını yakalamış bulunuyoruz.

Kesisiz en doğal göğüsler, en konforlu operasyon

Memeye yağ transferi bugün hastaya maksimum doğallığı sağlayan ve kesi yapılmadan tatbik edildiği için, iyileşme süresi açısından da en konforlu uygulamalardan biridir. Memeye yağ transferi öncelikle bölgesel yağlanma sorunu olan alandan yağın çekilmesiyle başlar. Ardından toplanan bu yağlar memeye transfer edilir. Memedeki mevcut form kaybı ve kaybolmuş dirilik, memeye yağ transferiyle yok edilir. Operasyon sonrası hasta hem sorunlu bölgesel yağlarından hem de formunu kaybetmiş göğüslerinden kurtularak, iki farklı işlemin rahatlığını yaşarlar.

Memeye yağ transferi öncesinde Örümcek Ağı Tekniği

Memeye yağ transferi yapmadan evvel bölgeye örümcek ağı tekniği uygulanırsa, aynı zamanda göğüslerde lifting mekanizması devreye girerek, sarkıklık da giderilir. Örümcek Ağı Tekniği, ince uçlu iğnelerle der altına yerleştirilen medikal iplerin, bölgede kolajen üretimini teşvik ederek, bedenin kendi kolajen ağını oluşturmasına vesile olan bir tekniktir. Örümcek Ağı Estetiği yapılan göğüslerde, uygulanan ip aralarına enjekte edilen yağ dolgusu, memeye yağ transferi tekniğinden alınan başarıyı büyük miktarda artırmaktadır. Tüm bu işlemler, kesi yapılmadan sadece ince uçlu iğneler ve mikro deliklerle yapıldığı için, iz kalmaz ve hasta sosyal yaşantısına çok çabuk döner.

Öncesi / Sonrası
Formu doldurun öncesi-sonrası fotoğrafları mailinize gelsin
Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.
RANDEVU AL