Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.Meme Küçültme

Meme küçültme ameliyatları meme gelişimiyle ya da kilo alma veya gebelik sebebiyle büyüyen göğüsleri normal boyutlara getirme operasyonlarıdır. Çoğu zaman estetik kaygılarla yapıldığı düşünülse de aslında meme küçültme operasyonları gerek cilt sorunları, bel ve boyun ağrıları ya da kemik deformasyonu sebebiyle de yapılmaktadır. Yoğun bir ağırlığa ulaşan göğüsler, bir süre sonra bölgesel sorunlara sebebiyet vererek ağrıların oluşmasını tetikler. Ayrıca meme altında oluşan pişik ve yaralar yine göğüs küçültme operasyonu için kliniklerimize gelen hastalarımızın en çok yakındıkları şikayetler arasında yer alıyor. Meme küçültme ameliyatı yaptırarak hem estetik bir görüntüye kavuşmayı, hem sağlık sorunlarını gidermeyi, hem de diledikleri ölçülerde kıyafeti giyebilmeyi amaçlıyorlar.

Meme küçültme ameliyatı ayrıntıları

Meme küçültme ameliyatlarında, iç dokuda bulunan bez ve yağ dokuları küçültülür, fazlalık deri çıkartılır ve gerek duyulursa zamanla büyümüş meme başı küçültülür. Büyük göğüslerin en büyük problemlerinden birisi olan meme sarkıklığı yine aynı operasyonla düzeltilerek, göğüslere daha diri ve dik bir form kazandırılır. Öncelikli olarak hastanın fonksiyonel ihtiyaçları düşünülerek hareket edildiği için, özellikle ne kadar küçültüleceğinin planlaması çok iyi yapılmalıdır.

Minimum iz, en estetik görüntü

Meme küçültme operasyonları genel anestezi altında ortalama 1 saat süren ameliyatlardır. Hastaya minimum iz bırakmak ve estetik görüntüden taviz vermemek adına, en uygun teknik kullanılarak yapılır. Hastanın meme dokusuna, yaşına ve meme hacmine bakıldıktan sonra karar verilen kesi şekilleri, meme başı çevresi, meme başından aşağı doğru dik kesi izi ve ya ters T biçimindeki kesi izlerinden birisi seçilir.

Meme küçültme ameliyatı sonrasında kendine güvenen, bedeniyle barışık ve mutlu kadınlar, rahat atlatılan operasyon ve nekahet süresi sonrasında konforlu bir şekilde hayatlarına devam ederler. Meme dokusunun tekrar büyümesi, hastanın kilo almasıyla bağlantılı olarak gelişir ama yine de meme eski boyutlarına ulaşmaz. Kadınlar meme küçültme ameliyatı sonrasında hem özel hayatlarında, hem de sosyal yaşantı içerisinde çok daha mutlu olduklarının altını çiziyorlar.

Öncesi / Sonrası
Formu doldurun öncesi-sonrası fotoğrafları mailinize gelsin
Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.
RANDEVU AL