Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme ameliyatları mastopeksi olarak da geçen cerrahi müdahalelerdir. Hamilelik, yaş alma, emzirme, kilo değişimleri ve elbette zaman içinde yer çekimine bağlı olarak yaşanan meme sarkıklığı, elastikiyetini kaybeden cilt ve cilt altı dokusundan kaynaklanır. Göğüslerdeki bu form kaybı, sadece sarkıklığın oluşmasına değil, aynı zamanda her zaman arzu edilen diri göğüs formundan uzaklaşılmasına da neden olur. Tüm bu süreçlerin sonunda, çoğu kadında görülen areola yani göğüs uçlarını çevreleyen hare bölgesinde büyüme de gözlemlenebilir. Meme dikleştirme ameliyatlarıyla, sarkan göğüslerin toparlanması, areola bölgesinin küçültülmesi işlemleri gerçekleştirilir. Meme dikleştirme göğüslerin ebadında bir değişiklik yapmaz, mevcut göğsü toparlar, sarkıklığı giderip, göğüsleri dikleştirir. Eğer daha büyük göğüsler isteniyorsa meme büyütme ameliyatı, daha küçük göğüs isteniyorsa meme küçültme ameliyatı yapılabilir.

En az kesi izi

Göğüs dikleştirme ameliyatlarında diğer meme operasyonlarında olduğu gibi, en fazla dikkat edilmesi gereken cerrahi iz-scar konusudur. Estetik bir bakış açısıyla yapılması gereken meme operasyonlarında, göğüs ovaline en iyi formu veren ve en az iz bırakan vertikal skarsız santral pediküllü tekniği kullanarak meme dikleştirme ameliyatları yapılmaktadır. Bu tekniğin tercih etme sebebimiz göğüs dikleştirme ameliyatı sonrasında ağrının minimal seviyede olması ve hastanın yatış gerçekleşmeden operasyon sonrası evine gidebilme imkanı sağlamasıdır.

Meme dikleştirme operasyonu ayrıntıları

Genel anestezi alında yapılan meme dikleştirme ameliyatları göğüs bölgesindeki fazla derinin alınmasıyla başlar ve gerektiği takdirde, meme areolasına da şekil verilir. Ortalama 1 ila 3 saat arasında süren meme dikleştirme ameliyatı sonrasında hasta genelde hastanede yatırılmaz ama gerekli olduğu durumlarda bir gece hastanede kalabilir.

Meme dikleştirme ameliyatlarında özellikle hastanın göğsünün büyüklüğüne, şekline, sarkıklık derecesine, cildinin kalitesine, esnekliğine ve ekstra deri miktarına dikkat edilmelidir. Tüm bu hususlar dikkate alındıktan sonra yapılan kesiler, altta yatan meme dokusunun form kazandırılması ve yukarıya kaldırılmasıyla şekillendirilir. Fazla deriden uzaklaştırılan memeye form kazandırıldıktan sonra dikiş atılır. Dikişler memenin yeni oluşturulan yapısına göre dikilir, deri yapıştırıcısı kullanılarak, tüm kesiler kapatılır.

Öncesi / Sonrası
Formu doldurun öncesi-sonrası fotoğrafları mailinize gelsin
Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.
RANDEVU AL