Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.Meme Büyütme

Meme büyütme ameliyatları, göğsünün büyüklüğünden şikayetçi olan pek çok kadına, arzu ettikleri ideal meme boyutuna sahip olmalarını sağlıyor. Göğüsler hormonel değişim, doğum ve emzirme ve ayrıca yaşa bağlı olarak küçülmüş ya da doğuştan gelen bir boyut problemine sahip olabilirler. Tüm bu saydığımız süreçlere yer çekimi gibi bir güç de eklenince, göğüslerde sarkma ve ayrıca formunu kaybetmiş, dolgunluk ve diriliğini koruyamamış göğüs bölgesi sorunlarıyla karşılaşıyoruz. Göğüslerin geçmişten bu yana en büyük dişilik sembolü olması, varlıklarıyla ve güzel görüntüleriyle kadınlara özgüven duygusunu aşıladıkları da bir gerçek. Sadece plaj kıyafetleriyle değil, normal günlük sıradan giyimlerinin altında bile, göğüslerinin istedikleri boyutlarda ve formda olmasını isteyen pek çok bayan meme büyütme ameliyatlarına başvuruyorlar. Meme büyütme operasyonu sonrasında, hemen hemen tüm hastalarımız, özgüvenlerini tekrar kazandıklarını belirtiyor, kendilerini daha güzel hissederek, duruşlarından, sosyal yaşantılarına kadar pek çok alanda, daha fazla mutlu olduklarının altını çiziyorlar.

Meme büyütme operasyonu ayrıntıları

Meme büyütme ameliyatlarında küçük olan göğüslerin büyütülmesi, farklı sebeplerden dolayı diriliğini kaybetmiş göğüslere form kazandırılması ve asimetri sorunu yaşayan memelere, eşit, simetrik bir görüntü kazandırılması amaçlanır. Meme büyütme ameliyatlarında, diğer operasyonlarımızda olduğu gibi hastanın iyileşme süreçlerinde yaşayacakları olası sorunları en aza indirgemek ve konforlu bir nekahet süresi yaşatmak adına gelişmiş teknolojileri ve deneyimlerimize göre elde ettiğimiz başarılı teknikleri kullanıyoruz. Meme büyütme ameliyatlarında kullanılacak olan protezi, kas dokusunun altına koymak kaydıyla dual plane tekniğini tercih ediyoruz. Dual plane tekniği sayesinde hastalarımız daha az ağrı duyuyor, çok daha az kesi izi ile en doğal görünümü deneyimliyorlar. Göğüs büyütme ameliyatlarında amacımız en az ve konum itibariyle en gizli izi yaparak, protezi yerleştirmektir. Meme büyütme ameliyatlarında en çok merak edilen sorulardan birisi olan, yapılacak kesi izinin boyutu ise, yine bu teknik sayesinde meme altına saklanan ve görülmeyen ortalama 3 cm ebadıyla makul bir çözüm sağlıyor. Hasta dilediği kıyafeti giyebiliyor, dekolte duruşu ya da plaj kostümüyle sorunsuz bir şekilde doğal göğüslerinin konforunu yaşıyor.

En doğal yaklaşım

Meme büyütme ameliyatlarında büyüklükten ve gerçeküstü bir dirilikten ziyade, dikkat edilmesi gereken nokta, göğüslerin ne kadar doğal olduğu konusudur. İdeal göğüs büyüklüğü hastanın genel beden orantısıyla alakalıdır ama her vücut tipinde mutlaka dirilik ve tazelik en mühim unsuru oluşturmalıdır. Bu sebeple meme büyütme ameliyatlarında, büyüklükten ziyade göğüslerin ne kadar doğal durduğuna ve ne kadar dirileştiğine dikkat edilmelidir. Meme büyütme ameliyatlarında hastalarımıza epidural anestezi tekniğiyle lokal uyuşukluk vererek uygulamayı yapıyoruz. Bu sayede anestezinin olası risklerini bertaraf edip, hastaya operasyon sırasında ve sonrasında maksimum konforu yaşatarak, aynı gün evine dönebilme imkanı sağlanıyor.

Öncesi / Sonrası
Formu doldurun öncesi-sonrası fotoğrafları mailinize gelsin
Dr. Bülent Cihantimur'a Danışın
 • Fotoğraf Yükle
  1.
  2.
  3.
RANDEVU AL